close
چت روم
فاز استار | مجله تفریحی سرگرمی

فاز استار


اطلاعیه سایت
وقتی همه در آتلیه های عکاسی محرم می شوند +عکس
    پنجشنبه 02 آبان 1392 - نظرات () - بازدید : 2633

  نمای اول: وقتی عکس های خصوصی مردم عمومی می شوند!

  عروس و داماد جوان برای مشاهده عکس های نمونه به آتلیه مورد نظرشان مراجعه کرده اند، مرد جوان آلبوم نمونه عکس ها را جلوی آنها می گذارد و تاکید می کند این تصاویر نمونه کارهای خودمان است، داماد جوان که انتظار نمایش این تصاویر را برای خود نداشته است و صرفا به عنوان همراهی با همسرش به آنجا آمده است از جا بر می خیزد و اعتراض می کند، صاحب آتلیه با لبخند آمیخته با تعجب رفتار داماد را نگاه می کند و یادآوری می کند که این رویه معمول کاری آنها در آتلیه است و از صاحبان این تصاویر نیز اجازه گرفته شده است!

  نمای دوم: وقتی آقای فیلمبردار هم با عروس خانم محرم می شود!

  به دعوت یکی از دوستانم که در آتلیه کار می کند به یکی از آتلیه های سطح شهر اصفهان رفته ام تا با روند کاری آنها آَشنا شوم و در صورت خوشایند با آنها همکاری کنم. آتلیه به طور همزمان دو عروس و داماد را پذیرفته است و عکاس خانم در حال عکاسی در ژست های مختلف از آنها است. من گوشه ای نشسته ام و در فکر فرو رفته ام که این دو عروس و داماد چه نسبتی با هم می توانند داشته باشند که به طور همزمان یکی از عروس ها با داماد دیگر و یکی از دامادها با عروس دیگر محرم باشند؟ ظن بد را از خود دور می کنم و با خود می گویم انشاالله که با هم محرم هستند. در همین افکار هستم که آقای فیلمبردار هم برای ضبط پشت صحنه عکاسی وارد آتلیه می شود و شروع به ضبط تصاویر خود می کند و من همچنان در فکر فرو رفته ام که این یکی را دیگر چگونه می توان توجیه کرد؟!

  نمای سوم: عکاسی از عروس و داماد در باغ اختصاصی با حضور دیگران!

  عروس و داماد جوان که با صرف هزینه هنگفت، عکاسی اختصاصی در باغ را نیز به مخارج سنگین عروسی شان اضافه کرده اند تا مبادا بعدها احساس حسرت و اندوه کنند، همراه با عکاس خانم برای عکس انداختن به باغ مثلا اختصاصی وارد می شوند، در کمال تعجب مشاهده می کنند که گروه های دیگری از عروس خانم ها و آقا دامادها در گوشه و کنار باغ مشغول عکس انداختن هستند. عکاس خانم که اعتراض و نگرانی را در چهره داماد مشاهده می کند می گوید سخت نگیرید، یک شب است، این جا هر کسی حواسش فقط به عروس خودش است!

  نمای چهارم: لطفا عکس نگیرید، خودمان می گیریم!

  کارت عروسی را که باز می کنم جمله ی تازه ای توجهم را جلب می کند، نوشته است “از این که با همراه نداشتن دوربین این اجازه را می دهید که خود لحظات زیبایمان را به تصویر بکشیم سپاسگزاریم” وقتی پیگیر می شوم که ببینم جریان چیست طرف می گوید راستش را بخواهید عروسی در باغ است و زن و مرد هم قاطی هستند این را نوشته ایم که مبادا تصاویر زنان مردم پخش شود! ولی خودمان که فیلم می گیریم خیالتان راحت!

  نمای پنجم: وقتی همه مردم شهر محرم می شوند!

  اتوبوس به سمت شاهین شهر در حرکت است. از پشت شیشه به منظره بیرون می نگرم، دشت سر سبزی روبروی مجموعه مسکن مهر شاهین شهر قرار دارد که اتوبوس از کنار آن می گذرد. چند اتومبیل کنار جاده پارک کرده اند، عروس و داماد در کنار خیابان و با پس زمینه دشت سرسبز ژست گرفته اند و عکاس مشغول عکس گرفتن است، مردمِ داخل اتوبوس هم بی تفاوت نسبت به این پدیده تکراری فقط نگاه می کنند، نوجوان های پسر داخل اتوبوس با انگشت یکدیگر را متوجه عروس خانم بی حجاب و نیمه برهنه دشت کنار خیابان می کنند!

  نمای ششم: گردهمایی عکاسان ایرانی در آنتالیا!

  پیامک برایم آمده است با این عنوان “اولین گردهمایی عکاسان ایرانی در ترکیه همراه با گواهینامه معتبر آموزشی” خیلی برایم عجیب است که مگر ایران این همه جاذبه برای عکاسی ندارد؟ چرا باید این همه هزینه کرد و دوره آموزشی را در ترکیه برگزار کرد؟ همه چیز برای برگزاری دوره آموزشی در ایران مهیا است و اگر کسی هم بخواهد به ترکیه برود می تواند به صورت شخصی برود. چند ماه بعد به سایت موسسه ای که پیامک را ارسال کرده است و یکی از موسسات معروف و فعال در عرصه عکاسی ایران است و در نمایشگاه های عکاسی هم همیشه غرفه دارد سر می زنم و همه چیز برایم روشن می شود، بر روی گزارش تصویری اردوی ترکیه کلیک می کنم و تصاویری که انتظارش را داشتم می بینم، برخی خانم های عکاس ایرانی ترجیح داده اند در این اردو اصلا حجاب و حتی لباس پوشیده ای نداشته باشند و آقایانی که برای عکس گرفتن از مدل های نیمه عریان روی زمین دراز کشیده اند و باقی قضایا…

   

   

   

 • ادامه مطلب نویسنده : فاز استار
نظرات ارسال شده برای این مطلب

  برای ارسال نظر روی نظرات مطلب کلیک کنید