close
چت روم
فاز استار | مجله تفریحی سرگرمی

فاز استار


اطلاعیه سایت
سرقت از منازل اینبار توسط زن نامرئی +عکس
    جمعه 03 آبان 1392 - نظرات () - بازدید : 363

  مهر:ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۲۶ تیر امسال وقوع یک فقره دستگیری در یک مجتمکع مسکونی در منطقه خزانه به کلانتری ۱۶۰ خزانه اعلام شد .
  با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که صاحبخانه در ساعت ۲۱ به همراه همسرش از منزل خارج و در زمان بازگشت متوجه حضور یک زن غریبه در داخل خانه می شود که با همکاری سایر اهالی مجتمع او را دستگیر کردند.

  مأموران در بررسیهای اولیه علاوه بر کشف وجوه نقد سرقتی متعلق به صاحبخانه، موفق به پیدا کردن یک دسته کلید -شامل دهها کلید- از متهم به نام “الهام . ر” ۳۵ ساله و همچنین یک دستگاه خودرو پارس سفید رنگ متعلق به وی در خارج از مجتمع مسکونی محل سرقت شدند .

   

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت منزل” و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

  شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه هفتم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همراه همسرم، ساعت ۲۱ برای خرید از خانه خارج و بعد از گذشت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به منزل بازگشتیم . موقع ورود به خانه متوجه شدیم که یک زن غریبه وارد منزل شده که بعد از کمی داد و فریاد و به کمک همسایه ها توانستیم مانع از فرار او شویم .

  الهام که چاره ای جز بیان حقیت نداشت علاوه بر اعتراف به آخرین سرقت خود به دهها فقره سرقت مشابه اعتراف و عنوان داشت: بدون برنامه ، زنگ در منازل را زده و وقتی کسی جوابگو نمی شد بوسیله کلیدهایی که در اختیار داشتم در را باز می کردم. در روز دستگیری نیز زمانیکه در داخل اتاق خواب در حال جستجو برای پیدا کردن طلا و پول بودم ، ناگهان صاحبخانه وارد اتاق شد و در حالیکه قصد فرار داشتم از سوی وی و سایر اهالی مجتمع دستگیر شدم .

  متهم در خصوص محل و زمان سرقت های خود نیز به کارآگاهان گفت :اغلب سرقت های خود را بعداز ظهرها و در بیشتر در مناطق شهرری و علی آباد انجام داده ام .

  در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از محل های سرقت، کارآگاهان به تحقیق از سایر مالباختگان پرداخته و این در حالی بود که برخی از مالباختگان تا زمان مراجعه کارآگاهان پایگاه هفتم آگاهی هیچگونه اطلاعی از سرقت منازل خود نداشتند!!

  یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : فکر نمی کردم که سرقتی انجام شده باشد و تصور می کردم که طلاهایم شامل زنجیر و پلاک طلا و حلقه ازدواج و همچنین گوشواره و دستبندم گم شده است !!!.
  مالباخته دیگر نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : به مدت یک هفته در مسافرت بودیم . شوهرم در زمان خروج از خانه ، در را یک قفل بیشتر نزده بود و زمانیکه به منزل بازگشتیم متوجه سرقت مبلغ ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان وجه نقد به همراه یک صندوقچه چوبی حاوی طلا و نقره و همچنین سه کسیه برنج شدیم.

  مالباخته دیگری نیز در اظهاراتش عنوان داشت : مدت دو هفته و به همراه تمامی اعضای خانواده در مسافرت شهرستان بودیم و زمانی متوجه سرقت شدم که مأموران آگاهی به در منزل مراجعه کردند . آن زمان بود که با بررسی دقیق اموال باارزش داخل خانه متوجه سرقت هشت عدد کارت هدیه بانک با مبالغ مختلف ، چندین عدد سکه طلا ، یک رشته زنجیر طلا و حدود ۶۰۰ هزار تومان وجه نقد شدم .

  سرهنگ کارآگاه داوود فرد رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و سابقه دستگیری در پایگاه دوم پلیس آگاهی به اتهام مشابه در مهر ماه سال گذشته اظهار داشت: در تحقیقات به عمل آمده از محل سرقت مشخص شد که تعدادی از اهالی ساکن در مجتمع های محل سرقت ، متهم را در زمان تردد در داخل مجتمع مشاهده کرده اما با توجه به ظاهر آراسته و تردد وی با خودرو پژو پارس سفید رنگ مدل سال، به هیچ عنوان تصور نمی کردند که این زن می تواند یک سارق حرفه ای باشد.با آنکه ورود متهم به داخل منازل نیز بدون هرگونه تخریب و یا ایجاد سرو صدا صورت گرفته که این موضوع نیز باعث شده تا برخی از مالباختگان تا زمان حضور کارآگاهان، هیچ اطلاهی از سرقت اموال خود نداشته باشند.

  وی در پایان این خبر گفت: در حال حاضر قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر محلهای سرقت در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 • ادامه مطلب نویسنده : فاز استار
نظرات ارسال شده برای این مطلب

  برای ارسال نظر روی نظرات مطلب کلیک کنید